MODULE
Дата: 05.03.2021р. 8 - А клас Урок №6

     1. БІОГРАФІЯ НІНИ БІЧУЯ

 Ніна Леонідівна Бічуя – сучасний український прозаїк. У 1960-ті роки минулого століття письменник Валерій Шевчук назвав свою колегу по літературному цеху «королевою жіночої прози».  Її твори пронизані глибоким психологізмом та інтелектуальною напругою, а саме письмо – вишукане та елегантне.

      Народилася Ніна Леонідівна 24 серпня 1937 року у  Києві. Вона, дитина війни, згадує: «Мама навчила мене читати, коли мені було п’ять років. Розпочала я з поважних книжок, інших не було. Першою книгою, яку я прочитала, була повість Марка Твена «Принц і жебрак». Згодом навчалася у середній школі № 5. Закінчила факультет журналістики Львівського університету ім. І. Франка. Працювала журналістом і завлітом Театру юного глядача у Львові. У 1989-1997 роках була редактором газети «Просвіта». Ще й досі інколи читає лекції з театрознавчих дисциплін у ЛНУ ім. І. Франка. Перекладає з польської і російської мов, зокрема твори класика літератури Миколи Гоголя та сучасної письменниці із Польщі Ольги Токарчук, бо в них обох українське коріння. Перекладач згадує, як Токарчук вперше завітала на львівський Форум видавців: «Це було у рік, коли до Львова приїздив Пауло Коельо. І всі натовпами бігали за Коельо. А справжня література – це не він, а Ольга Токарчук!» − переконана письменниця.  

     Ніна Бічуя переймається тим, що молоде покоління затехнологізоване і мало читає книжок: «Техніка не має душі... її нібито й люди придумали, а тепер вона керує людьми. Наприклад, мій онук не хоче читати моїх книжок, та й не тільки моїх. «Я, бабцю, уже прочитав одну твою книжку», – каже і йде до комп’ютера. Я йому: «Ти – комп’ютерозалежний». А він: «А ти, бабцю, – книжко залежна».

     На жаль, уже понад два десятиліття пані Ніна не пише. А те, що виходило у «Видавництві Старого Лева» чи у «Піраміді», – давніші твори. Коли Василь Габор видавав прозу в одній зі своїх серій, попросив, щоб Ніна Бічуя не вказувала років написання. Письменниці було приємно, що сучасний читач сприйняв ці твори, як нові. Вона автор книг «Дрогобицький звіздар», «Повісті», «Квітень у човні», «Родовід», «Бенефіс», «Десять слів поета». Для дітей написала «Канікули у Світлогорську»,  «Шпага Славка Беркути»,   «Звичайний шкільний тиждень», «Яблуня і зернятко».

     1. БІОГРАФІЯ НІНИ БІЧУЯ  Ніна Леонідівна Бічуя –...
Аудіокнига СКОРОЧЕНО "Шпага Славка Беркути" Н. Бічуї
Аудіокнига СКОРОЧЕНО "Шпага Славка Беркути" Н. Бічуї
Duration (m)
-+

 

 2. Прослухайте аудіокнигу або прочитайте твір Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути».

   2. Прослухайте аудіокнигу або прочитайте твір Ніна Бічуя. «Шпага...

 

3. Уважно опрацюйте відеоурок, запишіть у зошиті літературний паспорт твору (використовуйте матеріал презентації).

  3. Уважно опрацюйте відеоурок, запишіть у зошиті літературний паспорт...
"Шпага Славка Беркути": зміст, композиція, проблематика. Відеоурок з української літератури
"Шпага Славка Беркути": зміст, композиція, проблематика. Відеоурок з української літератури
Duration (m)
-+

   4. Домашнє завдання.

Дочитати  повість до кінця, запам’ятовуючи  проблеми, які порушує письменниця у творі (проблему дорослішання дітей ми вже дещо згадували). 

   4. Домашнє завдання. Дочитати  повість до кінця, запам’ятовуючи  проблеми,...
Next: Дата: 01.03.2021р. 5 - Б клас Урок №5