Українська література (Юрчишина Н. В.)
Матеріали для дистанційної роботи під час карантину.
Барська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Вінницької області. Наша адреса: вул. Героїв Майдану, буд. 5, м.Бар, Барський район, Вінницька область, 23000 Телефон: (04341)2-22-70, e-mail: sch4@baredu.vn.ua; сайт http://barzosh4.ucoz.ua
Introduction
Share
Modules
Тема. Картини довколишнього світу, природи в поезіях Т. Г. Шевченка.«Садок вишневий коло хати...» – перлина української та світової ліричної поезії.
Павло Тичина. Коротко про поета і край, де він народився. Майстерне відтворення краси природи, яка надихає ліричного героя й зміцнює його патріотичні почуття. «Не бував ти у наших краях!»
Казкове й реалістичне в повісті-казці, час теперішній і минулий у ній. Роздуми про суть людського життя, моральний вибір кожного.
Добро і зло в повісті, у сучасному світі та в людині. Образи дітей та дорослих, аналіз їхніх учинків.
«Гаї шумлять...», «Блакить мою душу обвіяла…». Мелодійність віршів П. Тичини.
Євген Гуцало. Основні відомості про письменника. Вічне протистояння добра і зла – наскрізна тема світового мистецтва. Порушення цієї теми в оповіданні «Лось».
Марина Павленко. «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських».Роль у творі художніх засобів. Символічне значення образів старовинної шафи та чарівних коралів.
Урок позакласного читання. Степан Васильченко. «Приблуда».
Євген Гуцало. Оповідання «Лось».Співчуття, милосердя – шлях до перемоги добра. Образи хлопчиків, їхня невідступність у захисті гуманних переконань.
Максим Рильський. Основні відомості про поета. Краса рідної природи й відтворення її засобами поетичної мови. «Дощ» («Благодатний, довгожданий…»).
Максим Рильський. Єдність людини і природи, зв’язок між станом людської душі та довкіллям. «Осінь-маляр із палітрою пишною…».
Урок позакласного читання. Степан Васильченко. «Приблуда».
Любов Пономаренко. Коротко про письменницю. «Гер переможений». Загальнолюдська ідея гуманізму й толерантності.
Любов Пономаренко. «Гер переможений».Особливості художніх засобів новели (роль деталей, поєднання різних часових площин тощо).
Урок мовленнєвого розвитку. Художній етюд про природу (письмово).
Олег Ольжич – поет національного героїзму. Проблема людської волі в поезії «Захочеш – і будеш…» (із циклу «Незнаному воякові»).
Григір Тютюнник. Коротко про письменника. «Дивак». Ідея неповторності й багатства внутрішнього світу людини. Паралельність і єдність двох світів − природи і людини, зображені в оповіданні. Точність і лаконізм описів природи.
Лицар духу українського народу Олена Теліга. Вірш «Сучасникам» як моральний заповіт нащадкам.
Контрольна робота. Василь Симоненко, Марина Павленко, Любов Пономаренко
Контрольна робота. Тарас Шевченко «За сонцем хмаронька пливе». «Садок вишневий коло хати...». Степан Васильченко «В бур’янах». Павло Тичина «Не бував ти у наших краях!», « Гаї шумлять...», «Блакить мою душу обвіяла…». Євген Гуцало «Лось»
Олександр Гаврош. Коротко про письменника. «Неймовірні пригоди Івана Сили». Повість про пригоди українського силача, що став чемпіоном Європи з кількох видів спорту, об’їздив півсвіту, здобувши безліч перемог. Іван Сила (Іван Фірцак) – утілення непереможного духу українського народу, його доброти й щирості. Морально-етична проблематика твору: добро і зло, справжня дружба і любов, чесність і підступність.
Григір Тютюнник. «Дивак».Допитливий, чуйний, добрий хлопчик Олесь, його жага пізнати загадковий світ природи, уміння фантазувати, уявляти. Гідна поведінка Олеся як позиція особистості.
Микола Вінграновський. Основні відомості про письменника. «Сіроманець». Захоплива і драматична історія про хлопчика й вовка як приклад гармонії людини й природи. Гуманізм повісті.Переказування найцікавіших епізодів повісті. Доброта, вигадливість, рішучість Сашка, його здатність на самостійні вчинки, особливо у відстоюванні своєї позиції.
Контрольна робота. Письмовий твір на одну з тем: «Ідея патріотичного оптимізму та життєлюбства у творах Олега Ольжича й Олени Теліги», «Богатир Карпат Іван Сила», «Пісенно-поетична творчість Андрія Малишка»
Урок мовленнєвого розвитку. Створення власної історії з головним героєм повісті Іваном Силою (письмово).
Контрольна робота. Письмовий твір «Мій улюблений літературний герой».
Урок мовленнєвого розвитку. Складання власної версії закінчення повісті.
Урок позакласного читання. Валентин Чемерис. «Аравійська пустеля».Урок літератури рідного краю. Ознайомлення з творчістю письменників-земляків. Підсумковий урок.
Урок літератури рідного краю. Ознайомлення з творчістю письменників-земляків.Підсумковий урок. Бесіда про твори, що вивчалися впродовж року й викликали найбільше зацікавлення.