MODULE
Дата: 16.04.2021р. 5 - Б клас Урок №15
Завдання 1
Усно дайте відповіді на запитання.
Завдання 1

1. Як ви розумієте слово „талант”? 2. Чи є у вашому класі учні, наділені талантом? 3. Яким обдаруваннями був наділений Олесь? 4. Хто, на вашу думку, найкраще розуміє Олеся? 5. Де хлопцеві подобається бувати: серед людей чи серед природи? Наведіть цитати із тексту. 6. Ви звернули увагу на ім'я хлопчика? Що воно означає? (Олесь (з грецької) — чоловік, мужній чоловік, захисник людей) 7. Чи випадково письменник саме назвав свого героя? (Хлопчик по-особливому сприймає навколишній світ, він є вільним дитям природи, яку глибоко розуміє)

 

1. Як ви розумієте слово „талант”? 2. Чи є у...

1. Чому твір має назву „Дивак”? За що так називають хлопця? 2. Доберіть синоніми до слова „дивак”. (Дивак — незвичайний, несхожий, дивакуватий, „біла ворона”) 3. Олесь з оповідання Гр. Тютюнника „Дивак” — сміливець чи боягуз? Доведіть свою думку.

1. Чому твір має назву „Дивак”? За що так називають...

1. Кого ми можемо пізнати в образі Олеся? (Автора). Обґрунтуйте свою відповідь. 2. Як ви ставитеся до такої життєвої позиції: „того — ліктем, того — почотом” (за оповіданням Гр. Тютюнника „Дивак”)? 3. Прочитайте діалог (на вибір). Поясніть його значення в тексті. Що називають діалогом?

1. Кого ми можемо пізнати в образі Олеся? (Автора). Обґрунтуйте...
Завдання 2
Пояснення вчителя
Завдання 2

Один з відомих філософів сказав: „Талант — це іскра Божа, якою людина спалює себе, освітлюючи цією власною пожежею шлях іншим”. І що більший цей талант, то більш несхожою на інших є обдарована людина. Тут доречно ще раз нагадати слова Гр. Тютюнника про те, що „немає загадки таланту. Є вічна загадка Любові”.

Таким ми бачимо героя оповідання Григора Тютюнника „Дивак”, хлопчика Олеся. Його жага пізнати світ природи, вміння фантазувати захоплюють кожного з нас, читачів, адже з кожного прочитаного твору беремо певний досвід і для себе.

Один з відомих філософів сказав: „Талант — це іскра Божа,...

Олесь — людина з надзвичайно розвиненою уявою. Його спостережливість допомагає бачити величезну кількість речей, які оточують у світі природи. Фантазії Олеся такі багаті та емоційні, що переплітаються з реальністю, і часом настільки захоплюють хлопця, що він забуває про навколишній світ і починає мріяти наяву.

Ключовим словом до розуміння того, як Олесь ставиться до навколишнього світу, до природи, є слово „любов”, адже він справді „любить” зиму в усіх її проявах. І не тільки зиму, а все, що з нею пов'язане. Співчутливість, почуття справедливості, доброта й щиросердність — саме ці риси надзвичайно розвинені в характері Олеся. Але це не результат виховання чи спілкування з людьми (Олесь — дуже замкнений, нетовариський хлопець). Очевидним є той факт, що хлопець тягнеться до природи, захоплюється й насолоджується нею. Ним керує почуття краси й гармонійності природи. А гармонійність і означає рівновагу, спокій, доброту, справедливість. Будь-яке насилля, несправедливість порушують цю гармонійність в очах Олеся і завдають йому душевного болю.

Вам необхідно звернути свою увагу на те, що характер Олеся розкривається значною мірою через сприйняття ним світу природи (пейзажі в оповіданні подано очима дитини) та в розмові з іншими персонажами (мовна характеристика героя). Олесь уособлює вдачу самого автора оповідання.

Олесь — людина з надзвичайно розвиненою уявою. Його спостережливість допомагає...
Завдання 3
Самостійне складання плану характеристики Олеся учнями.
Завдання 3

1. Самостійне складання плану характеристики Олеся.

1. Самостійне складання плану характеристики Олеся.

2. Підказка

Цитатний (орієнтовний) план характеристики Олеся

1. „Малий, головою ледь до клямки дістає”.

2. „Очі в нього чорні, глибокі, як вода в затінку, дивляться широко, немов одразу хочуть збагнути увесь світ”.

3. „Смирно стоїть біля порога...”.

4. „Олесь любить зиму...”

5. „Відмінник”.

6. „Дивак”.

7. „Невстріливий..., дивний єси”.

8. „Неглемедза”.

Словникова робота. Робота із тлумачним словником.

Неглемедза — ні те ні се; ніякий, ні риба ні м'ясо. Невстріливий — дивакуватий.

2. Підказка Цитатний (орієнтовний) план характеристики Олеся 1. „Малий, головою...
Домашнє завдання
Домашнє завдання

1.Обдумайте відповіді на такі питання?

1. То яким перед нами постає образ Олеся? 2. Що в його образі вам подобається? 3. Як би ви вчинили на місці Олеся? 4. Чому саме так? Обґрунтуйте свою думку. 5. Як у вашій поведінці проявляється повага до іншої людини? 6. Чи існує взаємодопомога у вашому класі?

2.  Усно характеризувати головного персонажа    оповідання             Гр. Тютюнника „Дивак” (за складеним планом).

1.Обдумайте відповіді на такі питання? 1. То яким перед нами...

3. Підготуватися до уроку виразного читання 

оповідання Гр. Тютюнника „Дивак”  на понеділок.

3. Підготуватися до уроку виразного читання  оповідання Гр. Тютюнника „Дивак” ...
Next: Дата: 26.04. та 30.04. 2021р. 5 - Б клас Уроки №18-19