MODULE
Дата: 21.01.2021р. 8 - А клас Урок №4
1. Творче спостереження на основі тексту з елементами аналізу
1. Творче спостереження на основі тексту з елементами аналізу

1. Ø Прочитайте текст. Яка  тема цього тексту? Сформулюйте основну його думку. Які аргументи на підтвердження основної думки наводить автор? До якого типу мовлення належить текст? Який стиль мовлення використано у тексті? Поясніть, як досягається цілісність і зв’язність тексту. Які мовні засоби  для цього використовуються?

Гідність

Є така тонка і ніжна, сильна й мужня, недоторкана і незламна річ – гідність людської особистості. В житті людина зустрічається з красою і підлістю, радістю і горем; в її духовному житті бувають години торжества і години страждання; душу її стрясає всепоглинаюча любов і відчуття мерзенності; бувають такі повороти і збіги обставин, коли треба відмовитися від задоволення й піти на жертву в ім’я блага рідної. Близької людини; особливо гараздів дружини і дітей, треба підвестися силою своїх думок, переконань над почуттям і емоційним пориванням.

Усе це вимагає гідності. Треба з гідністю жити, працювати, користуватися літературними і духовними благами, на які ти маєш право, з гідністю переживати радість і горе, з гідністю хворіти і зустрічати свою останню годину. У найважчій ситуації – навіть тоді, коли життя здається нестерпним. Не можна переступати ту межу, за якою закінчується владарювання розуму над нашими вчинками і починається темна стихія інстинктів і егоїстичних бажань. Бережи, утверджуй, розвивай, піднось всю людську гідність! Корінь твоєї гідності – у благородних переконаннях і думках.

 

Гідність – це мудра влада тримати себе в руках. Шляхетність твоєї людської особистості виявляється в тому. Наскільки мудро і тонко ти зумів визначити, що є гідне і що є негідне. Гідне має стати самою суттю твоєї духовної культури, негідне нехай викликає в тебе презирство і огиду (В.Сухомлинський).

2. Ø Усно визначити члени речення, що відповідають на одне й те питання й відносяться до одного члена речення. Обрахуйте кількість однорідних членів речення у тексті. Дати визначення однорідним членам речення.

 

 

 

1. Ø Прочитайте текст. Яка  тема цього тексту? Сформулюйте основну його...
2. Письмовий розбір речень. За планом у підручнику на с. 186 і с.115
2. Письмовий розбір речень. За планом у підручнику на с. 186 і с.115

 1. Усно казати в реченнях однорідні члени речення. Визначити слово, до якого вони відносяться, поставити до них питання. Зясувати, якими членами речення – головними чи другорядними – вони є. У яких реченнях однорідні члени поєднуються тільки  за допомогою інтонації? У яких – за допомогою інтонації переліку та сполучників?

Ми маємо право на сум і любов, на щастя, на сонце і трави (В. Симоненко). А тим часом місяць пливе оглядать і небо, і зорі, і землю, і море (Т. Шевченко). Тече вода в синє море, та не витікає (Т. Шевченко). Над Россю, Дніпром і Сулою в задумі шепочуть гаї (В. Симоненко). Земля на прощання посміхнулась – і потемніла (Панас Мирний).Було щастя – не вернеться тепер. 

2. Письмово зробити розбір даних речень за прикладами у підручнику.

 1. Усно казати в реченнях однорідні члени речення. Визначити слово, до...
3. Творча робота. Письмово.
3. Творча робота. Письмово.

Поставити розділові знаки в схемах, розповісти правила вживання ком у реченнях з однорідними членами. 

(За потреби зверніться до таблиці у підручнику с. 180).

O O O.

O і O і O.

O і O O і O.

О але О.

О О і О.

як О так і О.

 

 

Поставити розділові знаки в схемах, розповісти правила вживання ком у...
Домашнє завдання
Домашнє завдання

1. Письмово в зошиті доповнити ці речення.

1.Однорідними можуть бути як… , так і  … члени речення.

2. За змістом однорідні члени речення між собою....

3.Назвати види зв'язку між однорідними членами речення: ...............

4. Однорідні члени речення за будовою можуть бути... 

5. Не є однорідними членами речення...

 

6. Розділові знаки, які ставляться між однорідними членами речення............

 

 

1. Письмово в зошиті доповнити ці речення. 1.Однорідними можуть бути...

2. У зошиті виконати вправу 319 с. 187 по підручнику.

2. У зошиті виконати вправу 319 с. 187 по підручнику.
Next: Дата: 01.03.2021 р. 5-ті класи Урок №7