Сухофрукти є джерелом корисних речовин, необхідних для людини, при чому кожен з видів фруктів має свої особливості.
Яблука: Відрізняються багатством заліза і позитивно впливають на структуру крові. Вони ж допомагають підтримувати в кишечнику оптимальну мікрофлору.
Родзинки: виділяється широким спектром вітамінів групи B і органічних кислот. У нього ж входять калій з магнієм та інші речовини, необхідні людині. Вживання родзинок позитивно позначається на нервовій системі, дозволяє боротися із втомою і безсонням. Вживання в їжу родзинок рекомендують годуючим матерям, так як він позитивно позначається на лактації, збільшуючи кількість молока. Родзинки здатні позитивно позначитися і на стані серцевого м'яза.
Груші: Відмінний антидепресант і тонізуючий засіб, що сприяє нормалізації роботи нервової системи. Ще однією важливою перевагою сушених груш виступає здатність виводити з людського організму токсини.
Журавлина багата на вітаміни. Журавлину не дарма в народі називають «ягодою молодості». Вона містить в собі масу корисних властивостей для організму людини. У 100 г в'ялених ягід міститься приблизно 288 кілокалорій. Виходячи з цього можна розрахувати, що в 1 сушеної журавлині міститься близько 1 кілокалорія. Ці показники дозволяють включити в'ялену журавлину в багато дієти, які вимагають певну кількість фруктів і ягід в день (від 100 до 200 калорій в день). Крім цього в 100 г сушеної журавлини міститься 1, 37 г жирів, що становить мізерну частку жирів від необхідної в день (від 44 до 78 г).
Інжир: Цей екзотичний фрукт позитивно впливає не тільки на щитовидку, але й дозволяє боротися з кашлем, одночасно надаючи протизапальну дію в роті.
Курага: Один з найбільш корисних сухофруктів серед усього доступного різноманіття. Він не тільки комплексно впливає на організм, покращуючи людське самопочуття, але й позитивно позначається на окремих органах, наприклад, серці або шлунку. Допомагає курага і для збереження довгі роки гарного зору. Регулярний прийом в їжу знижує ризики проблем із судинами і їх закупорюванням. Отримуючи з кураги необхідні поживні речовини, організм зберігає молодість шкірних покривів.
Фініки: Величезне різноманіття вітамінів, металів і мікроелементів робить споживання фініків актуальним для людини. З їх допомогою можна знизити негативний вплив анемії, а також підвищити рівень власного імунітету. Фініки не тільки стимулюють ниркову і печінкову діяльність, але й дозволяють організму ефективніше відновлюватися після перенесених захворювань. Серед позитивних моментів фініків виділяють їх антидепресивні властивості, здатність зміцнювати маткові м'язи, що особливо важливо при вагітності. Існує думка, що фініки є засобом профілактики від онкології.
Як обирати сухофрукти?
Таким чином, вибираючи сухофрукти, не варто робити вибір на користь тих товарів, що відрізняються неприродною яскравістю зовнішнього вигляду і незвичними присмаками або запахами, які не є характерними для даного фрукта.
Щоб знизити ризики варто дотримуватися наступних правил:
Найбільш натуральні сухофрукти мають непривабливий зовнішній вигляд. Перед вживанням плоди замочують у теплій воді на 20 хвилин, після чого ретельно промиваються. (читайте про те як саме потрібно мити сухфорукти)
Будь-які ознаки запахів диму або бензину говорять про неякісну обробку вихідної сировини. Не повинно бути на поверхні і великих тріщин у великій кількості.
Вибираючи упаковану продукцію краще робити вибір на користь товарів в прозорій тарі. Вона дозволяє оцінити зовнішній вигляд сухофруктів до здійснення покупки.
Багато тропічних фруктів не є класичними сухофруктами. Їх сушка проводиться після зацукровування, і називаються вони цукатами.
Ретельна промивка сухофруктів перед їжею дозволяє видалити з поверхні не тільки бруд і пил, але й мінімізувати шкоду після використаних при виробництві хімікати.
Для приготування компоту не обов'язково варити сухофрукти. Цілком достатньо залити їх окропом і дати час настоятися.
Плоди з плодоніжками, наприклад, чорнослив або родзинки, значно краще переносять тривале зберігання.
Якісні родзинки не повинні злипатися.
Висновок
З урахуванням того, що сухофрукти — продукт концентрований, при їх вживанні необхідно знати міру. Виготовити їх можна самостійно, як методами бабусь і дідусів, так і сучасними способами. У будь-якому випадку ви будете впевнені, що ніякої хімії не використовувалося. Якщо ж купити сухофрукти в інтернет-магазині або іншому місці, то замочування й промивання повинні стати обов'язковою процедурою перед вживанням, за винятком тих сушених фруктів, які НЕ проходили обробку.
Вегани — хто це такі, чим відрізняються від вегетаріанців і список дозволених продуктів харчування. Величезна кількість людей по всьому світу не вживає м’ясо. Причини цього можуть бути різні, починаючи від етичних, соціальних, моральних, фізичних і закінчуючи духовними. Як правило, таких людей називають вегетаріанцями. Хоча існує суворий різновид такого напряму — веганство.
Веганство — що це таке?
Вживання рослинної їжі особливо популярно у знаменитостей. Хоча і прості люди намагаються не їсти м’ясні продукти, зважаючи на прихильність до спеціальної системи живлення. Вегетаріанство – це добровільна відмова від тваринного м’яса. Воно може бути різних форм. Є вегетаріанство, при якому людина не їсть яйця, але при цьому п’є молоко. Суворої різновидом є веганство, яке повністю виключає з побуту і раціону застосування продуктів тваринного походження, т. к. їх неможливо отримати без вбивства або експлуатації тварин.
Хто такий веган?
Багато люди часто цікавляться, вегани — хто це, і чи сильно вони відрізняються від інших прихильників рослинної їжі? Веган – це старожил вегетаріанства. Веганство – непримиренний, найсуворіший етичний тип вегетаріанства, в якому виключаються абсолютно всі продукти, придбані шляхом експлуатації тварин. І вегетаріанці і vegan не їдять м’яса, але при цьому, вегани відмовляються ще й від:
меду, тому що цей продукт бджоли роблять, а людина забирає його для своїх потреб;
яєць, молока, тваринного білка;
шкіри, хутра, вовни, шовку;
желатину;
продуктів, при виробництві яких використовуються тварини компоненти;
відвідування цирку, зоопарку, кориди, океанаріуму;
вегани не використовують косметику, яка пройшла тестування на тваринах.
Найчастіше вегани є затятими борцями за права тварин. Вони виступають по всьому світу за заборону цирку і за скасування кориди, так як на таких заходах насильно утримують тварин. У зоопарках вегани часто влаштовують мітинги на підтримку його мешканців. Крім того, негативному відношенню веганів піддаються м’ясокомбінати, птахофабрики, рибні заводи, мисливці та рибалки.
300 г натертих яблук
Сок 0,5 лимона
Цедра лимона
По 60 г родзинок, кураги, журавлини (можна замінити на інші сухофрукти)
150 г цукру
160 г манки
120 г рослинної олії без запаху
270-300 г борошна
10 г розпушувача
Дрібка солі
Дошка
Ніж
Миска
Тертка
Ложка
Деко
Сито
Пергаментний папір
Духова шафа
Чайник
Прихватка
Блюдо для презентації
1. Яблука помити. Витерти та натерти на великій тертці, добавити лимонний сік та цедру. Перемішати.
2. Сухофрукти перебрати, помити та облити окропом. Порізати на шматочки. Додати до яблук і знову перемішати.
3. Всипати до яблучної суміші манку та цукор, перемішати, накрити плівкою та залишити в холодильнику на 1-1, 5 год.
4. Борошно 270 г просіяти, змішати з розпушувачем та сіллю.
5. Через 1,5 год до фруктової суміші додаємо борошно та олію. Замішуємо тісто. Воно має вийти м’яке і трішки липнути до рук.
6. Готове тісто викладаємо на деко застелене пергаментом та посипаним борошном. Присипати борошном та розкачати приблизно на 1.5 см товщиною.
7. Випікати в духовій шафі при 180С 20 хв.
8. Готовий пиріг охолодити та порізати на шматочки прямокутної чи квадратної форми. Присипати цукровою пудрою за бажанням.
Дотримуємося правил безпечної праці!
Смачного!
Чекаю на ваші фотозвіти)