MODULE
9—В

01.03—05.03

Повторення. Розділові знаки в безсполучниковому складному реченні . 

01.03—05.03 Повторення. Розділові знаки в безсполучниковому складному реченні . 

10.03

Тема: Синонімічність безсполучникових і сполучникових складних речень та простих речень.

Завдання: переглянути відеоурок і виконати завдання.

 

https://youtu.be/bzmcHqBSwEM

10.03 Тема: Синонімічність безсполучникових і сполучникових складних речень та простих...
Українська мова. 9 клас. Синонімічність складних і простих речень
Українська мова. 9 клас. Синонімічність складних і простих речень
Duration (m)
-+

15.03

Тема уроку. Узагальнення і систематизація висвяченого з теми "Безсполучниковескладне речення".

Онлайнурок відбудеться на платформі Zoom о 9.30 відповідно до розкладу.

Перейдіть за посиланням, яке буде розміщено за 15—20 хвилин до початку уроку.

15.03 Тема уроку. Узагальнення і систематизація висвяченого з теми "Безсполучниковескладне...

Виконати тестові завдання 

 

Виконати тестові завдання   

Завдання. 
Опрацювати відеоурок .

Опрацювати § 35
Виконати вправу 2( с. 125)

Завдання. Опрацювати відеоурок . Опрацювати § 35Виконати вправу 2( с. 125)

17.03

Тема. Складні речення з різними видами зв'язку ( сполучниковим і безсполучниковим)

Онлайнурок за розкладом о 9.25 на платформі Zoom.

Перейдіть за посиланням.

17.03 Тема. Складні речення з різними видами зв'язку ( сполучниковим...

Завдання

Вивчити матеріал підручника.

Переписати речення, підкреслити граматичні основи, вибрати до них схеми і відобразити їх повністю. 

 

Завдання Вивчити матеріал підручника. Переписати речення, підкреслити граматичні основи, вибрати...

29.03

Тема. Розділові знаки в реченнях з різними видами зв'язку .

29.03 Тема. Розділові знаки в реченнях з різними видами зв'язку...
Українська мова. 9 клас.Розділові знаки в складних реченнях із різними видами
Українська мова. 9 клас.Розділові знаки в складних реченнях із різними видами
Duration (m)
-+

Завдання.

Опрацювати §32.

Виконати вправу 2 (с.113)

Завдання. Опрацювати §32. Виконати вправу 2 (с.113)

31.03

Тема. Урок мовленнєвого розвитку. Тези прочитаної публіцистичної чи наукової статті.

31.03 Тема. Урок мовленнєвого розвитку. Тези прочитаної публіцистичної чи наукової...

Завдання.

Опрацювати відеоурок .

Прочитати статтю і виконати завдання.

Музика в серці кожної людини

Із незапам’ятних часів людину постійно оточували звуки. Не було ще ніякої музики, але існував спів птахів, шелест листя, дзюрчання струмків. Звуки інформували людину про довкілля. Високий вереск був сигналом тривоги, а свист вітру, шум дощу мали на неї заспокійливий вплив.

Музика — феноменальне явище. її взаємодія з людиною надзвичайна. Мелодійні звуки творять чудо - у людині прокидається й перетворюється душа, змінюється стан, настрій. Музика панує над нашими емоціями, а емоції перемагають навіть фізичний біль.

Музика активізує розумові здібності, працездатність та зосередженість, здатна розвивати та підвищувати інтелект людини.

Стародавні мудреці стверджували, що музика. її перші звуки народились одночасно зі створенням світу. Ще на зорі цивілізації був помічений цілющий вплив музики на організм людини. Під дією чарівних звуків музики відбувалось покращення самопочуття та настрою, зменшення болісних відчуттів, страху, повернення людині бадьорості, енергії.

Отримавши в Єгипті музичні знання, Піфагор заснував в Італії науку про гармонію сфер, затвердив музику як точну науку. Аристотель також стверджував, що музика здійснює вплив на етичне формування людини. Авіценна вважав музику «нелікарським» способом лікування поряд із дієтою, сміхом та запахом.

Музика здатна допомагати молодим людям зрозуміти красу природи, довершеність поезії, живопису, театру, історії свого народу, виступаючи специфічним генератором цілісного ставлення до світу, оскільки справжні естетичні враження, насолоду від зустрічі з мистецтвом дістає лише той, хто вміє уважно слухати, переживати, розмірковувати над почуттями.

Як довели вчені-психологи, систематичне заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяє значно підняти інтелектуальний потенціал людини, краще розвинути пам’ять, аналітичні здібності, орієнтацію, впливає на позитивну корекцію нервової системи. Західні вчені, провівши багато дослідів і експериментів, прийшли до такої думки: деякі мелодії дійсно наділені сильним терапевтичним ефектом. Духовна релігійна музика відновлює душевну рівновагу, дарує відчуття спокою. Якщо порівнювати музику з ліками, то релігійна музика — анальгетик у світі звуків, тобто вона полегшує біль. Виконання веселих пісень допомагає при серцевих недугах, сприяє довголіттю. Але найбільший ефект

на людину здійснюються мелодії Моцарта. Цей музичний феномен, до кінця ще не пояснений, так і назвали — «ефект Моцарта». Медики встановили, що струнні інструменти найбільш ефективні при хворобах серця. Кларнет покращує роботу кровоносних судин, флейта позитивно впливає на легені і бронхи, а труба ефективна при радикуліті й невриті.

Музика, як, мабуть, ніяке інше мистецтво, може впливати на настрій, створювати його. Всі музичні твори можна умовно розділити на такі, що активізують, тонізують, розслаблюють і заспокоюють.

Музика звучить у середині кожної людини. Все у всесвіті виткане зі звуків музики.

Людина будь-яку музику слухає серцем (За Т. Гавриловою; 388 сл).

Завдання.

— Складіть тези (змішані) статті Т. Гаврилової «Музика в серці кожної людини». 

Завдання. Опрацювати відеоурок . Прочитати статтю і виконати завдання. Музика...

05.04

Тема. Контрольний диктант

Онлайнурок відбудеться за розкладом о 9.30 на платформі Zoom.

Перейдіть за посиланням.

 

05.04 Тема. Контрольний диктант Онлайнурок відбудеться за розкладом о 9.30...

07.04

Тема. Контрольний письмовий вибірковий переказ тексту наукового стилю.

Завдання. Прочитати текст. Виконати до нього завдання. Переказ написати на листках.

07.04 Тема. Контрольний письмовий вибірковий переказ тексту наукового стилю. Завдання....

ЗЕВС ОЛІМПІЙСЬКИЙ

На західному узбережжі сучасної Греції, близько 150 кілометрів на захід від Афін, розташовувалося стародавнє місто Олімпія, слава про яке поширювалася далеко за його межі. За переказами, саме тут Зевс вступив у боротьбу зі своїм батьком, кровожерливим і віроломним Кроном, який пожирав своїх дітей, оскільки оракул передбачив йому загибель від руки сина. Урятований матір’ю, змужнілий Зевс переміг Крона.

 

На честь цієї перемоги було започатковано Олімпійські ігри, що вперше відбулись у 776 році до н. е. Минуло більше двох століть, і в 456 році до н. е. в Олімпії архітектор Лібон збудував храм, присвячений Зевсу, що став головною святинею міста. Оскільки на той час міць Давньої Греції постійно зростала, храм здавався надто простим. Було вирішено поставити в ньому величну статую Зевса Олімпійського. Головним архітектором здійснення цього завдання призначили афінського скульптора Фідія.

Майстер почав закладати статую близько 440 року до н. е. Роком раніше він розробив техніку, щоб підготувати безліч золота й слонової кістки для будівництва. Фідій вирізав і ліпив частини статуї, перш ніж вони могли бути зібрані в єдине ціле в самому храмі.

Коли будівництво статуї заввишки понад 12 метрів було завершене, їй ледве вистачило місця в храмі. Античний географ Страбон писав: «Хоч сам храм дуже великий, скульптор критикується за те, що не врахував реальне співвідношення пропорцій статуї до храму. Він показав Зевса посадженим на трон, але з головою, яка майже упирається в стелю, щоб у нас складалося враження, що якщо Зевс встане, то головою дістане даху храму».

Велич і краса статуї Зевса Олімпійського настільки вразили сучасників, що скульптура була визнана одним із семи чудес світу.

Твори давніх істориків, археологічні знахідки (невеликі копії, зображення на монетах) донесли до нас скульптурний образ давньогрецького божества. Фідій зобразив Зевса, який сидить на троні. Оливковий вінок прикрашав голову бога, борода хвилястими пасмами обрамовувала його обличчя, з лівого плеча спадав плащ, що прикривав частину ніг. Фігура Зевса була виконана з дерева, і на цю основу за допомогою бронзових і залізних цвяхів, спеціальних гачків кріпилися деталі зі слонової кістки й золота (така техніка називається хрисоелефантинною).

Обличчя й руки були зі слонової кістки, волосся, борода, вінок, плащ і сандалі - із золота, очі - з коштовних каменів. Мандрівники, які бачили Зевса в Олімпії, називають дивними поєднання в його лику владності й милосердя, мудрості й доброти. Трон був зроблений з дерева й покритий золотом і слоновою кісткою. Ніжки трону прикрашали фігурки Ніки - богині Перемоги. Ручки трону підтримували сфінкси, а його спинку прикрашали харити - богині краси, дочки Зевса й Гери.

Перед п’єдесталом був улаштований невеликий басейн, викладений блакитним елевксінським каменем і білим мармуром. Зі слів давньогрецького письменника Павсанія, басейн служив для стоку залишків оливкової олії, якою регулярно змащували статую (олія зберігала слонову кістку від розсихання). Світло, що проникало крізь двері темного храму, відбиваючись від поверхні рідини в басейні, падало на золото одягу Зевса й освітлювало його голову. Відвідувачам здавалося, що сяйво йде від самого лику божества.

Нащадки високо цінили витвір Фідія. Знаменитий оратор і політичний діяч Риму Цицерон назвав Зевса Олімпійського втіленням краси. Римський письменник і вчений Гай Пліній Старший вважав скульптуру незрівнянним шедевром.

Протягом багатьох років храм в Олімпії приваблював відвідувачів з усього світу. У І столітті римський імператор Калігула спробував перевезти статую до Рима. Проте його спроба зазнала невдачі.

Після того як у 391 році імператор Феодосій заборонив Олімпійські ігри, храм було закрито. Із часом споруду пошкодили землетруси, обвали, пожежі й повені. Багаті греки перемістили статую Зевса до палацу Константинополя. Там вона зберігалася, поки не була знищена великою пожежею в 462 році (3 посібника).

 

Виконайте завдання до тексту.

 

1. Знайдіть частини, у яких розповідається про історію Олімпійських ігор та спорудження й долю статуї Зевса. Складіть план цих частин.

2. Прочитайте текст удруге. За планом перекажіть письмово частини, у яких розповідається про історію Олімпійських ігор та спорудження й долю статуї Зевса.

ЗЕВС ОЛІМПІЙСЬКИЙ На західному узбережжі сучасної Греції, близько 150 кілометрів...

12.09

Тема. Використання речень з різними видами зв'язку в текстах різних стилів

12.09 Тема. Використання речень з різними видами зв'язку в текстах...

Завдання . Виконайте завдання , розміщене на фото

Завдання . Виконайте завдання , розміщене на фото

14.04

Тема. Узагальнення і систематизація вивченого з теми " Складне речення з різними видами зв'язку "

14.04 Тема. Узагальнення і систематизація вивченого з теми " Складне...

Завдання. 
Опрацювати онлайнурок.

Виконати подану нижче вправу.

Завдання. Опрацювати онлайнурок. Виконати подану нижче вправу.

19.04

Тема. Контрольна робота з теми " Складне речення з різними видами зв'язку ". Тести

19.04 Тема. Контрольна робота з теми " Складне речення з...

21.04

Тема. Текст. Основні його ознаки

21.04 Тема. Текст. Основні його ознаки

Завдання .

Опрацюйте теоретичний матеріал і онлайнурок.

Виконайте завдання .

Завдання . Опрацюйте теоретичний матеріал і онлайнурок. Виконайте завдання .

26.04

Тема. Будова тексту. Мікро тема й абзац. Ключові слова в тексті й абзаці.

26.04 Тема. Будова тексту. Мікро тема й абзац. Ключові слова...

Завдання.

Опрацювати відеоурок. 
Опрацювати § 34.
Виконати вправу 2 ( с.121).

Завдання. Опрацювати відеоурок. Опрацювати § 34.Виконати вправу 2 ( с.121).

28.04

Тема. Види й засоби міжфразового зв'язку в тексті

28.04 Тема. Види й засоби міжфразового зв'язку в тексті
Next: 8—Б