MODULE
Віртуальні приватні мережі (VPN) Антивірусні засоби захисту. (12.05.20;)

Віртуальна приватна мережа VPN (скорочення від англ. Virtual Private Network ) — узагальнююча назва мереж, що створюються поверх інших мереж, які мають менший рівень довіри.

VPN-тунель, який створюється між двома вузлами, дозволяє приєднаному клієнту бути повноцінним учасником віддаленої мережі і користуватись її сервісами — внутрішніми сайтами, базами, принтерами, політиками виходу в Інтернет.

VPN складається з двох частин: «внутрішня» (підконтрольна) мережа, яких може бути декілька, і «зовнішня» мережа, через яку проходять інкапсульовані з'єднання (зазвичай використовується Інтернет).

Тунелювання може застосовуватися для декількох цілей:

*     передача через мережу пакетів, що належать протоколу, який у даній мережі не підтримується (наприклад, передача пакетів IPv6 через старі мережі, що підтримують тільки IPv4);

*     забезпечення слабкої форми конфіденційності (у першу чергу конфіденційності графіка) за рахунок приховування істиних адрес та іншої службової інформації;

*     забезпечення конфіденційності й цілісності переданих даних при використанні разом із криптографічними сервісами.

 

The Onion Router (TOR) - вільне і відкрите програмне забезпечення для реалізації другого покоління так званої "цибульної маршрутизації". Це система проксі-серверів, що дозволяє встановлювати анонімне мережеве з'єднання, захищене від перехоплення інформації.

 

Загрози, пов'язані з використанням VPN.

·         Недостатній рівень захисту даних забезпечується власниками VPN сервісами/

·         Безкоштовні сервіси є менш захищеними ніж платні.

·         Можливість крадіжки особистих даних.

·         Передача даних невідомим адресатам.

 

Законспектувати в зошит

Віртуальна приватна мережа VPN (скорочення від англ. Virtual Private Network ) —...