MODULE
Січень. Тема. Виникнення кіно

Творче завдання:

а)  вигадайте свій атрибут кіно премії та замалюйте його;

б) підберіть музичний супровід  до фільму Ч.Чапліна

Творче завдання: а)  вигадайте свій атрибут кіно премії та замалюйте...

Одним з найпопулярніших і водночас наймолодшим видом мистецтва є кінематограф.

Кінематограф (від грец. kinema – рух і qrapho – зображення) –наймолодший від мистецтва, виникнення якого безпосередньо пов’язане з розвитком науково – технічного прогресу, передусім у галузі оптики, хімії, фотографії.

Кінематограф безпосередньо пов'язаний з розвитком  науково – технічного прогресу, але його виникнення та розвиток формується під впливом умов життя. Його  появу стимулюють соціальні особливості новітнього часу, потреба відображення і художнього осмислення широкого розмаху народного руху, залучення до творення історій міліонних мас , загальне пришвидшення динаміки життя, розширення і поглиблення взаємозалежності найрізноманітніших процесів ( швидке переміщення дії в географічному просторі; зв'язок події яка відбулась в одному кінці земної кулі  і подій в іншій її частині; взаємозв’язок людини з різними сферами дійсності.

В основі кінематографу і створення йог передумов покладено досягнення традиційного мистецтва. Кіно – синтетичне за своєю природою, воно поєднує елементи літератури, театру, живопису, музики, хореографії. Саме тому кінематограф оперує багатьма виражальними засобами, запозиченими в інших видах мистецтва.

Водночас кіно володіє власними специфічними засобами та прийомами.

 

Одним з найпопулярніших і водночас наймолодшим видом мистецтва є кінематограф....

Кадр - ( від фр. kadre) окремий знімок на кіноплівці, на якому зображена одна сцена. Кадр являється  «першоосновою» образа. В кадрі фіксується головний предмет уваги. В ньому художник намагається зафіксувати не те як  він бачить світ, а те що він бачить.       

Ракурс - (від фр. raccourcir - скорочення)  незвична перспектива, яка виникає в наслідок неоднакової віддаленості  від об’єктива частин знімає мого об’єкту, коли оптична вісь об’єктива направлена на предмет не прямо, а під кутом з низу чи з верху.

Монтаж - (від фр. мontaqe – збирати, з’єднувати) підбір і з’єднання відзнятих частин фільму в потрібній по сценарію послідовності, що дає змогу передавати емоційне і психологічне напруження епізоду, допомагає виділити головне. Монтаж може  мати свій темпоритм, бути « швидким» і «повільним», що допомагає розкрити емоційний зміст епізоду.

Зміна планів – загальний, середній, великий. Зміна планів допомагає зосередити увагу глядача на тому ти іншому об’єкті, розкрити зміст певного епізоду.

Кадр - ( від фр. kadre) окремий знімок на кіноплівці, на якому зображена...

Історія так званої «наймолодшої», або десятої музи почалася зі створення рухомих картинок і багатьох спроб записати та відтворити їх. У кінцевому підсумку визнаними винахідниками кінематографа стали брати Огюст і Луї Люм’єри з Франції. Саме їхня апаратура давала змогу знімати і відтворювати зображення на великому екрані. Брати Люм’єри оголосили про винахід кіноапарата «Сінематограф», отримали на нього патент. Винахідники планували кінокамерою фіксувати історичні події, і не задумували кінематограф як вид мистецтва.

Днем народження кіно вважають 28 грудня 1895 р., коли було влаштовано перший публічний сеанс у паризькому «Гранд-кафе» на бульварі Ка-пуцинок. Показували німі ролики, які тривали не більше хвилини, з-поміж

них документальна стрічка «Вихід робітників з фабрики Люм’єрів».

Шаленої популярності набув фільм «Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота». На екрані поїзд рухався так, ніби насувався на глядачів, і це виглядало так реалістично, що справляло сильне враження. Деякі глядачі з переляку зістрибували зі своїх місць.

Історія так званої «наймолодшої», або десятої музи почалася зі створення...

Найпрестижнішу кінонагороду «Оскар» з 1929 р. присуджує Американська академія кінематографічних мистецтв і наук. Її номінації охоплюють кращий ігровий, документальний і анімаційний фільми, зокрема короткометражний; кращий режисер, сценарист, оператор, звук, монтаж, саундтрек, грим; краща чоловіча й жіноча роль, зокрема другого плану, робота художника-постановника; кращі візуальні ефекти,

костюми. Атрибутом премії «Оскар» є позолочена статуетка (скульптор Джордж Стенлі).

Іншу американську кінопремію «Золотий глобус» присуджують за кіно- і телефільми Голлівудською асоціацією іноземної преси після голосування за участю близько 90 провідних журналістів, які спеціалізуються на тематиці Голлівуду.

Головний приз найстарішого у світі щорічного Венеційського кінофестивалю (заснований 1932 р.) — «Золотий лев». Учасники основної програми змагаються за «Левів», а в альтернативній програмі («Проти течії») демонструють нестандартні фільми, з яких найкращі нагороджуються призом «Сан-Марко». У конкурсі беруть участь тільки фільми, які не демонстрували за межами країни-виробника і не брали участі в інших фестивалях. На поза-конкурсних програмах показують фільми, що отримали визнання.

Каннський міжнародний кінофестиваль проводять щороку в курортному місті на Лазурному березі Франції. Він входить до так званої «Великої п’ятірки» найпрестижніших кінофестивалів разом із кінофестивалями у Венеції (Італія), Берліні (Німеччина), Санденсі (СІНА) і Торонто (Канада). Найпрестижніша нагорода фестивалю — «Золота пальмова гілка».

Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале) у Німеччині, уперше організований в 1951 р., служить місцем зустрічей для представників світового кінематографа й кіно-індустрії. Головний приз фестивалю — «Золотий ведмідь» присуджують за кращий фільм, «Срібний ведмідь» — у номінаціях: «Кращий режисер», «Кращий актор», «Найкраща актриса», «Кращий саундтрек» і «За видатний акторський вклад у розвиток кіно».

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», акредитований Міжнародною асоціацією кінопродюсерів (FIAPF), проводять кожного року вже майже півстоліття (з 1970 р.). Головне завдання — сприяння розвитку

молодого професійного кіно. Конкурсна програма представляє твори молодих митців з усіх континентів, відібрані на національних і міжнародних кінооглядах. Головні секції: студентський, перший короткометражний (ігровий, анімаційний, документальний) і перший повнометражний ігровий фільми. Міжнародне журі присуджує Гран-прі за найкращий фільм усієї конкурсної програми. Володар отримує грошову винагороду і статуетку «Скіфський олень», що є символом кінофестивалю. Також журі присуджує призи, відзнаки й дипломи за найкращий фільм у кожній категорії. Серед іншого, існує приз глядацьких симпатій. Позаконкурсні програми знайомлять глядачів з найновішими досягненнями вітчизняного і зарубіжного кіномистецтва.

Найпрестижнішу кінонагороду «Оскар» з 1929 р. присуджує Американська академія кінематографічних мистецтв...
"Мова і види кіномистецтва" (Урок №17 в 9 класі)
"Мова і види кіномистецтва" (Урок №17 в 9 класі)
Duration (m)
-+
Next: 09. 03. Тема. Українська анімація.