MODULE
8 клас
Опрацювати матеріал
Опрацювати матеріал

В техніці зазвичай використовується не тільки послідовне з’єднання, а  й ще один вид з’єднань, який має назву паралельне з’єднання. Давайте розглянемо його вид та  властивості. Перед нами комп’ютерна презентація, в якій показано реалізація  та властивості паралельного підключення. 

 

В техніці зазвичай використовується не тільки послідовне з’єднання, а  й...

При паралельному з’єднанні споживачів (провідників) виводи кожного з них приєднують до спільної для всіх пари затискачів (точок або вузлів кола).

Мал. 187

На малюнку 187, а показано паралельне з’єднання двох електричних ламп, а на малюнку 187, б - схему цього з’єднання (у точках А і В - вузли кола). Якщо одну лампу викрутити, то друга продовжуватиме світитися.

Виконавши подібні досліди, переконаємося, що напруга на ділянці кола АВ і на кінцях усіх паралельно з’єднаних провідників однакова, тобто

U = U1= U2.

У побуті й техніці зручно застосовувати паралельне з’єднання споживачів, оскільки вони розраховані на однакову напругу.

При паралельному з’єднанні струм І у точці А (мал. 187, б) розгалужується на два струми - І1 та І2, які сходяться знову в точці В, подібно до того, як потік води в річці розділяється на два рукави, що потім знову сходяться (мал. 187, в). Стає очевидним зв’язок між значеннями сили струму в гілках паралельного кола.

Сила струму в нерозгалуженій ділянці кола дорівнює сумі струмів в окремих паралельно з’єднаних провідниках, тобто

І = І1 + І2.

При паралельному з’єднанні ніби збільшується товщина провідника, тому загальний опір кола зменшується і стає меншим від опору кожного з провідників, увімкнених у коло. Використовуючи закон Ома, можна вивести співвідношення для визначення загального опору кола при паралельному з’єднанні:

Якщо коло складається з двох паралельно з’єднаних однакових ламп з опором Rл кожна, то загальний опір кола R буде вдвічі менший від опору однієї лампи: R = Rл/2.

В електричних колах часто зустрічається також змішане, або складне, з’єднання, яке є комбінацією послідовного й паралельного з’єднань. У випадку трьох резисторів можливі два варіанти змішаного з’єднання.

Мал. 188

У першому випадку (мал. 188, а) є дві послідовно з’єднані ділянки, одна з яких є паралельним з’єднанням. Загальний опір кола в цьому випадку

У другому випадку (мал. 188, б) все коло слід розглядати як паралельне з’єднання, у якому одна гілка сама є послідовним з’єднанням. Загальний опір кола в цьому випадку

 

Для більшого числа резисторів можуть бути складені різні, складніші схеми змішаного з’єднання.

При паралельному з’єднанні споживачів (провідників) виводи кожного з них приєднують...
11. Послідовне і паралельне з'єднання провідників.(укр мов)
11. Послідовне і паралельне з'єднання провідників.(укр мов)
Duration (m)
-+
Домашнє завдання
Домашнє завдання
Опрацювати 32. Вправа 32 (2)
Опрацювати 32. Вправа 32 (2)
Next: Дистанційне навчання 2020-2021 н.р. 9 клас